درب HDF چیست؟

فروش انواع درب اتاق و در ورودی

درب HDF چیست؟

مشخصات درب HDF

روش ساخت درب HDF

برای ساخت درب HDF ابتدا یک کلاف چوبی مستطیل شکل ( مانند یک قاب عکس ) با توجه به ابعاد درب ساخته می شود و یا ورق های پیش ساخته ای مانند ورقهای HPL ، ورق های HDF و یا سایر ورق ها با توجه به سفارش مشتری بر رو و پشت کلاف پرس خواهد شد البته فضای خالی میان درب را یا باشبکه بندی چوبی و یا شبکه بندی هایی مقوایی که شباهت زیادی به لانه زنبور دارند و آن را هانی کامب می نامند پرمی کنند . استفاده از شبکه بندی ها در فضای خالی بین رویه های درب برای بالابردن مقاومت درب در برابر ضربه و شکنندگی می باشد .
لازم به ذکر است می توان از پرکننده های دیگری مانند پشم سنگ یا یونولیت برای پر کردن فضای خالی بین درب استفاده کرد . که عایق بهتری برای جلوگیری از انتشار صدا و همچنین اتلاف انرژی گرمایی و سرمایی می باشند .

نوع روکش درب HDF

درب اچ دی اف ( HDF ) نیز مانند بسیاری از درب های موجود در بازار جزء دسته درب های روکشی می باشد . به طوری که روکش های HDF توسط یک سری تولید کنندگان رویه آماده می شود و تولید کنندگان درب تنها این رویه ها را بر روی کلاف چوبی که در مورد آن صحبت کردیم پرس خواهند کرد . که البته متاسفانه این رویه ها در ایران تولید نمی شوند . رویه های اچ دی اف ( HDF ) عمدتا از کشور های چین ، مالزی ، ترکیه و رومانی وارد بازار ایران می شوند.که از نظر کیفی و قیمت رویه های HDF تولیدی مالزی و چین در یک سطح و رویه های HDF تولید کشورهای رومانی و ترکیه نیز در یک سطح قراردارند .

بهترین روکش های درب HDF

در حال حاضر رویه HDF ترک و رومانی موجود در بازار ایران از کیفیت بهتری برخوردار هستند .رویه HDF به صورت ورق مسطح این ورق ها در بازار ایران با ضخامت 3میلی متر به وفور یافت می شود. اما به طور محدود ورق HDF مسطح با ضخامت 6 میلی متر نیز وجود دارد.اما جالب است بدانید که ورق های HDF مورد استفاده در صنعت درب همانطور که گفته شد فیبر می باشند که در حین تولید به وسیله غلطک های داغ شیارهایی مشابه طرح چوب بر روی سطح ورق HDF ایجاد می شود و در نهایت در برخی از تولیدات کارخانه ها یک آستر سفید بر روی ورق HDF پاشیده می شود که البته این حالت بیشتر در ورق های 3 میلی متری دیده می شود .
ورق های مسطح ، هم به طور ساده مورد استفاده قرار می گیرد و هم اینکه می توان به وسیله دستگاه CNC طرح های متنوعی را بر روی آن ایجاد کرد .

ویژگی های درب HDF

زمان رنگ كاری در اچ دی اف حذف میگردد.
هزینه های ایاب وذهاب حذف میگردد.
كار جدید ومدرن میباشد.
رویه درب HDF با روکش PVC نسبت به رنگ پلی استر مقاومتر است.

رویه درب HDF با روکش ملچ زیبا تر است.

محصولات درب hdf