ویژگی های دکوراسیون مینیمال

ویژگی های دکوراسیون مینیمال

ویژگی های دکوراسیون مینیمال

دکوراسیون مینیمال در لغت به معنای حداقل و کم میباشد  و بر پایه ی سادگی استوار است .در دکوراسیون داخلی نیز به ساده تر کردن محیط و فضا و استفاده ی  وسایل بسیار کم در هر قسمت سبک مینیمال گفته میشود .این سبک یکی از شناخنه ترین سبک ها در دکوراسیون به شمار میرودکه حدود ده سال از عمر این سبک میگذرد و مخالف سبک سنتی و تجمل گرایی است. نور پرداز در این سبک از اهمیت  خاصی برخوردار است .

کاربرد های دکوراسیون مینیمال

اتاق خواب در سبک مینیمال :

اولین قدم در دکوراسیون مینیمال خارج کرد وسایل اضافی از اتاق میباشد ما در این اتاق میتوانیم از وسایل کاربردی کوچک یا بزرگ برای ایجاد توازن و هماهنگی استفاده نمود .استفاده از مبل ال کوچک در این سبک توصیه میشود ویکی از بهترین گزینه ها کمک گرفتن از گل و گیاهان البته به تعداد محدود در این سبک است . استفاده از رنگ خنثی در کنار رنگ های اصلی به ایجاد انسجام و هماهنگی در این اتاق کمک میکند و لوستر های شکیل و ساده برای این سبک توصیه میگردد و میتوانیم برای جذاب تر شد ن فضا از یک تابلو نقاشی و چند وسیله آنتیک نیز استفاده کرد .

خصوصیات سبک مینیمال در اتاق خواب:

در سبک مینیمال اولین ویژگی استفاده از رنگ های روشن مخصوصا سفید در دیوارها میباشد که از بی نظمی جلوگیری میکند .تابلو و قاب عکس هم استفاده میشود ولی در حد اعتدال که دیوارها شلوغ نشوند .پنجره ها بزرگ و پرده ها ساده انتخاب میشود باید طوری تنظیم شود که ما بتوانیم حداکثر استفاده از نور طبیعی را در روز ببریم و در شب نیز باید نور لامپ ها طوری باشد که نوری ملایم و ملون به اتاق تابیده شود و محیطی دلنشین را ایجاد کند .در دکوراسیون مینیمال از رو تختی های سفید یا رنگی با رنگ ملایم و طرح های ساده استفاده میشود .واز استفاده از مبل های بزرگ و جاگیر دوری کنیم و مبل های راحتی و جمع و جور برای این سبک مناسب میباشد .کفپوش پارکت برای این سبک مناسب است و از گل ها و گیاهان تزیینی به شرط اینکه فضا شلوغ نشود میتوانید کمک بگیرید .

حمام و سرویس بهداشتی در روش مینیمال :

دکوراسیون مینیمال در حمام میتوان یک آینه بزرگ استفاده کنیم که کل دیوار را بپوشاند و با این روش فضای کوچک شما بزرگ دیده میشود ودر میز پیشخوان فقط وسایل اصلی و ضروری را قرار دهید و استفاده از یک گلدان کوچک نیز بر زیبایی فضا می افزاید .وبرای دمپایی ها و بقیه وسایل نیز از رنگ سفید استفاده کنید و در توالت فرنگی بسته باشد و کاشی ها و سرامیک ها را همواره تمیز نگه دارید .در زمینه نور پردازی میتوان از رنگ های خنثی استفاده کردو هر کاری که به ساده تر شدن فضا کمک میکند انجام دهید و وسایل اضافی را حذف نمایید.

آشپز خانه در سبک دکوراتیو مینیمال :

یکی مواردی که در آشپزخانه های سبک مینیمال باید رعایت شود مخفی کردن وسایل در کابینت ها است و در انتخاب رنگ میتوان از رنگ سفید ، خنثی و حتی جیغ استفاده نمود و در این سبک طرح آشپزخانه جزیره بسیار مناسب است و فضا را به دو بخش ساده و زیبا تقسیم مینماید و با نصب اجاق گاز یا سینک ها در فضای مرکزی اشپزخانه فضا جذاب تر میگردد.

اتاق کودک در سبکهای مینیمال :

در اتاق کودک باید از کمد را در کنج اتاق قرار داده و کف اتاق را با موکت بپوشانید و از زنگ صورتی و آبی میتوان برای اتاق کودک استفاده نمود.نور مهتابی برای کودک مناسب نیست واستفاده از نور ترکیبی توصیه میشود ودر طول روز پنجره ها را باز بگذارید و از ریخت و پاش تا آنجاییکه میتوانید جلو گیری کنید .

اتاق کار در دکوراسیون مینیمال :

اگر در اتاق کارتان تنها خودتان هستید سغی کنید وسایل را با استفاده از قفسه و کم از دید خارج کنید و فایل ها و زونکن ها را دسته بندی کرده و منظم بچینید و وسایل اضافی را خارج کنید و اگر چند نفر هستید میزها را در یک ردیف قرار داده تا نظم کلی بدست آید .روی میزها را مرتب نگه دارید و کف اتاق را ازلکه ها و آلودگی پاک کنید .

این اتاق میتوانیم با نصب باکس هایی هم اندازه و ساده بر روی دیوار یا به صورت کمد لوازم را مخفی کرد و با مرتب نگه میز و مرتب نمودن کتابخانه و طاقچه ها به سبک مینیمال نزدیک شد .رنگ سفید یا آبی آسمانی برای این اتاق مناسب است .

به طور کلی سبک مینیمال بر سادگی اصرار داشته و همین امر باعث زیباتر و جذاب شدن فضا کمک شایانی میکند.