کابینت ممبران

کابینت ممبران

کابینت ممبران

از آنجاییکه آشپزخانه بخش مهم و کاربردی هر خانه ای میباشد دکوراسیون داخلی آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است و انتخاب کابینت مناسب با دکور خانه این زیبایی را دو چندان میکند و یکی از انواع این کابینت ها ممبران میباشد که برای سبک مدرن و کلاسیک مناسب میباشد .اگر روکش ممبران بر روی ام دی اف طرح دار کشیده شود مناسب دکوراسیون کلاسیک و اگر بر روی ام دی اف ساده کشیده شود مناسب دکوراسیون مدرن شود .
انواع مختلف کابینت عبارتند از کابینت هایگلاس ، کابینت ام دی اف ،کابینت تمام چوب ، کابینت فلزی و کابینت ممبران که هر کدام با توجه به دکور منزل برای آشپزخانه انتخاب میباشد .

کابینت های ممبران یا وکیوم در واقع نوعی روکش پی وی سی هستند که روی نئوپان ویا ام دی اف کشیده میشود و یکی از زیباترین کابینت های آشپزخانه ایرانی میباشد و با استفاده از دستگاههای CNC امکان حکاکی بر روی آن وجود دارد .از کابینت ممبران اغلب برای دکوراسیون کلاسیک و مجلل استفاده میشود و چهارچوب این کابینتها ام دی اف سفید میباشد و برای قسمت های قابل رویت آن ام دی اف خام را توسط دستگاه CNCحکاکی کرده و روی آن میچسبانند
به دلیل این پروسه ساخت طولانی این کابینت های نسبت به مدل های قبلی گرانتر است از مزایای کابینت ممبران میتوان به مقاوم بودن در برابر رطوبت و حرارت ،عدم وجود درز ،تنوع طرح و مدل بالا و همچنین تمیزی آسان ها اشاره نمود
همچنین کابینت های ممبران دارای معایبی نیز هستند از جمله طرح های ظریف به خوبی وکیوم نمیشوند ، کابینت های ممبران به اجسام تیز حساس هستند و آسیب میبینند ، باعث کوچک نشان دادن آشپزخانه میشوند همچنین کابینت های ممبران در برابرنور خورشید مقاوم نیستند و برای آشپزخانه هایی که در معرض نور خورشید هستند بهتر است استفاده نشوند .
از جمله ویژگی های کابنت ممبران طرحهای شلوغ و پر زرق برق آنها هستند و پر از حکاکی های ریز میباشند کابینت های لوکس و اشرافی ممبران برای خانه هایی مناسبند که از مبلمان لوکس و تابلوهای گران قیمت پر شده اند و برای آشپزخانه ها هم بدنبال کابینت ها لوکس و گران قیمت میگردند.

مزایا کابینت ممبران:

یکی از مهمترین ویژگی های این کابینت این است که با استفاده از دستگاه سی ان سی میتوان انواع مختلف طرح را روی آن پیاده کرد و دیگر مزیت این کابینت قیمت مناسب آن نسبت به کابینت های کلاسیک تمام چوب میباشد و امکان ریزه کاری بیشتری روی آن وجود دارد. این کابینت در رطوبت مقاوم است و نگهداری این کابینت نسبت به کابینت های چوبی آسانتر است و به راحتی با دستمال مرطوب پاک میشود .

معایب این کابینت :

این کابینت نسبت به نور و گرما مقاومت کمی دارد و در برابرنورمستقیم خورشید تغییر رنگ میدهد و اگر جنس چسب به کار رفته در روکش مناسب نباشد در برار نور مقاومت زیادی از خود نشان نمیدهد و امکان دارد روکش از ورق ام دی اف جداشود و همچنین این کابینت در برابر وسایل و اجسام تیز آسیب پذیر میباشد و ممکن است در بر خورد با این اجسام دچار پارگی شود .
یکی دیکر از معایب این کابینتها در نصب و اجرا میباشد و برای نصب این کابینت با ید از افراد مجرب و حرفه ای کمک بگیرید.

قیمت کابینت ممبران   :

قیمت این نوع کابینت متری 7 میلیون تومان میباشد که یک متر به کابینت زمینی و یک متر به کابینت هوایی اختصاص می یابد . 60 درصد قیمت برای کابینت زمینی و 40 درصد برای کابینت هوایی در نظر گرفته میشود . ارتفاع کابینت زمینی 72 به عمق 55 و کابینت هوایی ارتفاع 70 به عمق 30 میباشد.

در خرید کابینت باید در انتخاب دستگیره و یراق آلات دقت کافی شود که سرامیک یا طرح برنز باشد تا نتیجه نهایی زیبا و چشمگیر باشد دستگیره استیل مناسب این کابینت نمیباشد
در منازلی کهه از این نوع کابینت استفاده میشود برای اتاق میتوان از درب رویه پی وی سی استفاده نماییم تا با همخوانی که با کابینت ممبران دارد نمای کلی خانه را باشکوه تر و زیباتر نشان دهد .
همچنین شما میتوانید در صورت داشتن فضای کافی از میز جریزه با روکش ممبران برای آشپزخانه ای که کابینت آن ممبران میباشد استفاده کنید و با این کار هم از فضای آشپزخانه استفاده بهینه میشود و هم در برزیبایی این فضا افزوده میشود و محلی صمیمانه و گرم بوجود میاید .