کانال کشی کولر

کانال کشی کولر

کانال کشی کولر

اگر می خواهید برای منزل یا محل کارتان از کولر استفاده کنید، باید نکات کانال کشی کولر را مد نظر داشته باشید. در رابطه با اهمیت کانال کشی کولر همین کافی است که بگوییم اگر بهترین مدل کولر آبی را بخرید، اما طراحی کانال آن را به درستی انجام نداده باشید، قادر نخواهید بود از مزایا و کیفیت بالای آن برخوردار شوید. به بیانی ساده تر می توان گفت که کانال کشی کولر از مهم ترین بخش های معماری یک ساختمان است. در صورتی که شما به تازگی وارد یک خانه شده باشید که کانال کولر ندارد، مجبور خواهید شد از یک بنا برای خراب کردن سقف کمک بگیرید تا قادر به کانال کشی کولر باشید. نحوه کانال کشی روی دکوراسیون داخلی و میزان خنک شدن ساختمان تاثیرگذار است.

مراحل کانال کشی کولر

 • کانال کشی کولر براساس طراحی ساختمان: یکی از نکاتی که باید در کانال کشی کولر به آن توجه کرد، معماری ساختمان است. برای کانال کشی باید بهترین موقعیت دریچه ها را پیدا کرد. این امکان وجود دارد که در برخی بخش های ساختمان نتوان دریچه نصب کرد، زیرا پس از راه اندازی کولر، باد وارد این بخش ها نمی شود یا به خاطر تنظیم نبودن زاویه، فضا به شدت سرد می شود. به همین خاطر، کسی که مسئول طراحی کانال کولر است، باید اول نقشه های ساختمان را بررسی کند و با توجه به آن ها وارد عمل شود. توجه داشته باشید که انتهای هر دریچه باید به یک دریچه ختم شود. با این حساب باید حواستان باشد که اگر قرار است در قسمتی از ساختمان دریچه نصب کنید، باید کانال کولر را به آن بخش منشعب نمایید.
 • تهیه ورق مناسب برای کانال کولر: اصول کانال کشی کولر از اهمیت زیادی برخوردارند و اگر به آن ها توجه نکنید، دچار مشکل خواهید شد. همین مشکلات می توانند شما را مجبور به تخریب و ساخت و ساز مجدد کنند. وظیفه کانال کولر، انتقال هوای سرد از داخل کولر به محیط درونی ساختمان است. اگر جنس ورقه هایی که برای کانال کولر خود انتخاب کرده اید، مناسب نباشد، ممکن است کانال با گذشت زمان سوراخ شود و هوای گرم به داخل کانال نفوذ کند.
 • عایق کاری هنگام کانال کشی کولر: از دیگر نکات مهمی که باید در کانال کشی کولر به آن توجه کرد، رعایت استانداردهاست. اگر عایق کاری در محل نصب دریچه ها و اتصال کانال ها به هم صورت نگیرد، هوای خنک از کانال خارج شده و فضای ساختمان خنک نخواهد شد. در این وضعیت شما تصور می کنید موتور کولر ایرادی پیدا کرده است و با وجود تعمیراتی که روی آن انجام می دهید، باز هم مشکل رفع نمی شود. بازدید کانال کشی بسیار دشوار است، زیرا نیازمند تخریب ساختمان است. به همین خاطر باید در نصب کانال ها دقت داشته باشید.
 • کانال کشی کولر بر اساس سرعت جریان باد: هر کولر آبی دارای سرعت و فشار باد مخصوص به خود است. شما بایستی پیش از خرید کولر به متراژ فضا توجه کنید. هر چه ساختمان شما بزرگ تر باشد، کولری که انتخاب می کنید باید سرعت باد بیش تری داشته باشد. کانال کشی کولر را باید بر اساس سرعت باد انجام داد. هر چه باد با فشار بیش تری وارد شود، عایق کاری و کانال کشی نیز باید با دقت بیش تری صورت بگیرد.

قیمت کانال کشی کولر آبی

شاید اگر به این فکر کنید که در صورت عدم کانال‌ کشی درست مجبور می‌ شوید برای اصلاح کار دیوارها و سقف کاذب و … را خراب کنید و خانه‌تان را به‌دست تعمیرکار کولر بدهید و هم هزینه مضاعف را تحمل کنید و هم مدتی با گرد و خاک در خانه و ساختمان محل سکونتتان دم‌خور شوید همان ابتدا به‌قول معروف کار را به‌کاردان می‌سپارید و خیلی هم برای هزینه ی کانال کشی کولر چرتکه نمی ‌اندازید. اما خب واقعا هم نمی‌ شود از قید مسئله اقتصادی هم تمام و کمال گذشت و توجهی به برآورد هزینه ‌های کار پیش از تصمیم به آغاز کار نشان نداد.

خدمات کانال‌سازی‌، کانال‌کشی

در بالا گفته شد که راهی وجود دارد که به‌واسطه‌ی آن می‌توان به بهترین متخصصین مربوط به خدمات کانال‌کشی و دریچه دسترسی داشت. این راه، ثبت سفارش در شرکت استادکار است. شما با ثبت سفارش در استادکار بهترین متخصصین کانال‌کشی و دریچه جهت ارائه‌ی خدمت در محل موردنظر اعزام خواهند شد. ازجمله دیگر خدماتی که در استادکار در راستای کانال‌کشی و دریچه ارائه می‌شوند می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • کانال‌سازی صنعتی، مسکونی و تجاری
 • ساخت کانال تهویه مطبوع‌، داکت اسپیلت، فن کویل و…
 • ساخت و نصب کانال کولر آبی‌ و کانال‌کشی کولر گازی
 • ساخت دریچه کولر و تهویه مطبوع
 • طراحی و ساخت شوتینگ زباله، کانال دودکش و…
 • کانال‌کشی با ورق گالوانیزه و…
 • تعمیر کانال کولر و تهویه مطبوع
 • تعمیر و نصب دریچه و دمپر
 • عایق‌کاری کانال تاسیسات