دکوراسیون منزل

دکورمنزل به سبک اروپایی

دکورمنزل به سبک اروپایی

دکورمنزل به سبک اروپایی

خانه هایی به سبک اروپایی  تزئینات زیادی دارند وبه زیبایی از پوشش‌های طلایی در آن‌ها استفاده شده است، و با استفاده از باکیفیت‌ترین مبل‌ها طراحی شده‌اند. طراحی اروپایی چکیده یک طراحی لوکس و مجلل است.

ستون‌های سنگی و تزئینات زیبا عنصر مسلط سبک اروپایی در طراحی و معماری هستند. اگر به سرعت به طراحی داخلی به سبک اروپایی در زمان حاضر برسیم، همچنان با عناصری جذاب و استادکاری جالب توجه‌ای روبه‌رو می‌شویم. امابه نظر می‌رسد که دو مکتب طراحی بر فضای معماری و طراحی داخلی سبک اروپایی  مسلط هستند، که سبک اروپایی  پرتزئیات مربوط به دوران قدیم و دیگری سبک اروپایی مدرن است.

سبک اروپایی  سبکی لوکس است

باید گفت که اروپایی ها به خوبی از چگونگی طراحی یک خانه آگاهی دارند.
خانه‌هایی که به سبک اروپایی  طراحی شده‌اند نه تنها لوکس و مجلل هستند، بلکه تمام جزئیات آن‌ها ازکف تاسقف خانه دارای طراحی لوکس است؛ در این زمینه هیچ گوشه‌ای از خانه از دید طراح دور نمی‌ماند. جزئیات منزل در بهترین کیفیت ممکن طراحی شده‌اند و استادکاری در تمام گوشه‌های خانه در بهترین کیفیتِ خود به چشم می‌خورد. خانه‌هایی که به سبک اروپایی  قدیم طراحی شده‌اند دارای لوسترهای کریستالی هستند که از سقف‌های پنل‌دار آویزان شده‌اند. دیوارهای این خانه‌ها دارای چارچوب‌ها تزئینی و گچ‌بری است و از یک نوع نقاشی دیواری در آن‌ها استفاده شده است، و هم‌چنین کف‌ها از چوب و سنگ مرمر براق پوشیده شده‌اند و بر روی آن‌ها یک قالیچه زیبا برای افزایش راحتی فضا پهن شده است.
بعد از سبک سنتی نوبت به خانه‌هایی می‌رسد که به سبک اروپایی  مدرن طراحی شده‌اند. این خانه‌ها دارای طراحی مینی‌مالیستی(ساده گرایی) و در عین حال طراحی لوکس هستند؛ که اینگونه طراحی از طریق آشپزخانه‌هایی روشن با سطوح لاک الکل کاری شده است و لوسترهای مجسمه‌گون که از کریستال‌های شفاف ساخته شده‌اند، ومبلمان زیبا و راحت که مانند پدربزرگ‌های خود از مواد بسیار باکیفیت ساخته شده‌اند نمایان می‌شود.
برای این‌که چنین طراحی‌های ایتالیایی، چه سنتی و چه مدرن، را در خانه خود تقلید کنید باید چشم خود را حسابی باز کنید و به دنبال وسایلی باکیفیت باشید. حتی شاید نیاز به استخدام یک طراح باشد تا به شما در انجام این ماموریت یاری برساند.
در نهایت فضای شما باید دارای حس و حالی لوکس و مجلل باشد که یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های طراحی به سبک اروپایی است.

زیبایی تمام در سبک اروپایی

صحبت کردن پیرامون زیبایی شناسی ساده نیست. طراحی اروپایی هر چیزی هست به جز سادگی! اما اگر این سبک به خوبی اجرا شود زیبایی واقعی را در آن خواهید دید.
سبک اروپایی  سنتی گاهی بیش از حد دارای تزئینات است و کسانی که به طراحی داخلی رویکردی مینی‌مالیستی دارند آن را نمی‌پسندند، اما در نهایت زیبایی در طراحی اروپایی، چه مدرن و چه سنتی، باید رعایت شود. چه کسی می‌تواند کیفیت ناب این ستون‌های مجلل و باشکوه که این اتاق‌ها را شکل داده‌اند و معماری پنجره‌های قوسی‌شکل و سقف‌های کاذب زیر شیروانی را انکار کند؟
این زیبایی باشکوه در تمام اتاق‌های خانه‌‌ای که به سبک اروپایی طراحی شده است امتداد می‌یابد.اتاق خواب هم از این زیبایی بی‌نصیب نمی‌ماند. به این اتاق کوچک موجود در تصویر زیر نگاه کنید؛ این اتاق غرق در زیبایی سبک اروپایی است.

روکش‌های طلایی در سبک اروپایی

این ویژگی سبک اروپایی شاید برای بعضی از افراد اغراق‌شده و بیش از حد تزئینی باشد. با این وجود، وقتی این کار به دقت و به درستی انجام شود، لایه‌های طلایی سبک اروپایی  لایه نهایی لوکس بودن و شکوه را در فضا ایجاد می‌کند.چارچوب‌های طلایی در طراحی اروپایی  (هم مدرن و هم سنتی) عناصرمتداولی هستند و در همه جامانند قاب آینه‌ها، به صورت منبت‌کاری شده در مبلمان چوبی، و به صورت منبت‌کاری شده در کاشی‌هاحضور دارند. حتی استفاده از رگه‌های طلایی در سنگ مرمر نشانه‌ای از علاقه بیش از حد به عناصر طلایی در سبک اروپایی  است جای دیگری که این علاقه به رنگ طلایی خود را نشان می‌دهد در وسایل تزئینی است و در این فضا از وسایل تزئینی بسیار زیادی استفاده شده است. البته اگر این وسایل از باکیفیت‌ترین مواد هم ساخته شده باشند باز هم شما نمی‌توانید فروشگاهی را پیدا کنید که تمام این وسایل را داشته باشد. به جای این وسایل می‌توانید از وسایل تزئینی دست‌ساز که از سنگ، سنگ مرمر، چوب‌ با روکش طلایی، و فلز ساخته شده‌اند استفاده کنید. کریستال، شیشه، و آینه‌ها نیز نقش بسیار مهمی در طراحی این فضای بزرگ بازی می‌کنند. آیا کسی هست که از دیدن این خانه زیبا و درخشان شگفت‌زده نشود؟

کاشی، مرمر و سنگ در خانه‌های به سبک اروپایی

از سنگ مرمر گرفته تا سفال، تمام انواع مواد ریشه خود را در تاریخ اروپا پیدا می‌کند. هنرمندان و صنعت‌گران اروپای باستان،سنگ‌های رستیک را تبدیل به آثار هنری زیبا و جذاب می‌کردند.
وجود طرح‌های هندسی،رنگ، و رگه‌های زیبا در کاشی‌های سنگی بسیار زیبا و استادانه است و نشان از خانه‌ای که به سبک اروپایی  طراحی شده است، دارد. امروز هم در طراحی خانه‌های لوکس و مدرن اروپایی  از کفپوش‌ها و دیوارهایی از جنس سنگ مرمر براق استفاده می‌شود و طراحان از ویژگی‌های این نوع سنگ‌های براق و زیبا برای ایجاد جذابیت در فضاهای مینی‌مالیستی استفاده می‌کنند.اگر می‌خواهید حتی بخشی از این طراحی را در خانه خود پیاده کنید، آن‌گاه یک کاشی مرمری زیبا را به فضای ورودی خانه خود اضافه کنید و یا با اضافه کردن سنگ مرمر به کفپوش‌ها یا دیوارهای حمام این فضا را تبدیل به فضایی لوکس و مجلل کنید. اگر به سبک روستیک علاقه بیش‌تری دارید بهتر است از کاشی‌های سفالی در خانه خود استفاده کنید؛ رنگ و بافت کاشی‌های سفالی، بخشی کاملا مجزا در سبک طراحی اروپایی  هستند.

طراحی مدرن را در سبک اروپایی ببینید

همانطور که در بالا اشاره شد، به نظر می‌رسد دو مکتب طراحی بر فضای معماری و طراحی داخلی سبک اروپایی  مسلط هستند، یکی سبک اروپایی پرتزئیات مربوط به دوران قدیم و دیگری سبک اروپایی  مدرن.
اکثر طراحی‌های داخلی که دارای سبک کاملا سنتی بودند، اما طراحی مدرن هم جایگاه ویژه‌ای در خانه‌های اروپایی  دارد. زیبایی و لوکس بودن سبک اروپایی  در سبک طراحی مدرن هم کاملا به چشم می‌آید.
در طراحی مدرن اروپایی مبلمان دارای خطوطی نرم‌تر و تزئینات کم‌تری هستند، اما همچنان وسایل از بهترین و باکیفیت‌ترین مواد ساخته می‌شوند و از این طریق لوکس بودن و زیبایی سبک اروپایی  در این خانه‌ها حفظ می‌شود. در طراحی مدرن اروپایی از خطوط ساده‌تر و هم‌چنین کمی بیش‌تر از رنگ‌های سیاه و سفید نسبت به همتای سنتی خود استفاده می‌شود. با این حال در طراحی‌های مدرن اروپایی  عناصری لوکس مانند لوسترهای کریستال نامتعارف یا وسایل تزئینی براق اضافه می‌شود که به طور معمل در طراحی مینی‌مالیستی خانه‌های مدرن از چنین عناصری استفاده نمی‌شود.
بنابراین تمام مشتاقان سبک مدرن نیز با استفاده از مواد و مصالح باکیفیت می‌توانند سبک اروپایی را در فضای داخلی خانه خود اجرا کنند. البته یادتان نرود که این عناصر باید در تمای اتاق‌های خانه وجود داشته باشند تا فضای کلی خانه شما یکدست و یکپارچه شود.

از قرن 15 تا اکنون، سبک اروپایی باشکوه و پرطرفدار باقی مانده است. استفاده از مبلمان با کیفیت، سنگ‌ها و کاشی‌های هنری، و روکش‌ها و عناصر طلایی در سبک اروپایی  همچنان پرطرفدار باقی مانده است و این مسئله به این دلیل است که ترکیب این اجزا در نهایت نتیجه‌ای جذاب و رویایی دارد که نهایت زیبایی است و هیچ‌گاه از مد نمی‌افتد.خواه شما طرفدار طراحی سنتی باشید یا خواه طرفدار طراحی مدرن، می‌توانید از سبک طراحی اروپایی  در طراحی خانه خود استفاده کنید. فقط کافی است هنگام خرید بهترین وسایل با بهترین کیفیت را خریداری کنید. و اگر این کار از توان مالی شما خارج است، روی یک یا دو وسیله سرمایه‌گذاری کنید و بهترین آن‌ها را بخرید که تا آخر عمر در خانه شما بدرخشند. از سنگ، مرمر، و کاشی هر کجا که لازم بود استفاده کنید تا خانه شما تبدیل به فضایی به سبک اروپایی شود.

درباره fanoosdesign

طراحی سایت,سئو سایت,طراحی وب سایت,طراحی وب,ساخت سایت,طراحی سایت ارزان,طراحی سایت حرفه ای,ساخت وب سایت,طراحی حرفه ای وب سایت,طراحی وب سایت ارزان,ایجاد سایت

دیدگاهتان را بنویسید