لوله کشی ساختمان

لوله کشی ساختمان

لوله کشی ساختمان در منازل مسکونی و اداری از مواردی است که می بایست به بهترین شکل طراحی و اجرا شود. بدون اجزای تاسیسات و لوله کشی ساختمان امکان سکونت در سازه وجود ندارد. سیستم لوله کشی ساختمان با توجه به نوع کاربری، مقدار مصرف احتمالی و فشار، طراحی و توسط نیروهای متخصص اجرا می شود.لوله کشی ساختمان، کانال کشی لوله و اجرای تاسیسات ساختمان لوله کشی، از تخصصی ترین بخش ها در ساختمان سازی هستند که توسط افراد متخصص با کمک فرمول های مهندسی انجام شده و جنس، قطر لوله و فاکتورهای مهم دیگری در این محاسبه اعمال می شود. در ادامه مهم ترین موارد در رعایت سیستم لوله کشی ساختمان بررسی می شود.

مراحل لوله کشی آب ساختمان به چه صورت است؟

 1. رسم نقشه لوله کشی ساختمان
 2. انجام لوله کشی رایزر ساختمان
 3. لوله کشی انشعابی یا کلکتوری
 4. کشیدن لوله آب
 5. اتصال فتینگ
 6. هواگیری و اتمام کار

خدمات لوله کشی ساختمان

لوله کشی ساختمان به سه زیر گروه اصلی لوله کشی آب و لوله کشی گاز و لوله کشی فاضلاب تقسیم بندی میشود. هر کدام از این سه گروه اصلی نیازمند دانش و تخصص جداگانه است. در مورد لوله کشی آب اجرای غیر اصولی منجر به کاهش فشار آب و یا بازدهی پایین شوفاژ میشود. در مورد لوله کشی گاز اجرای غیر اصولی منجر به نشت گاز در ساختمان و خطرات ناشی از انفجار میگردد. در مورد لوله کشی فاضلاب اجرای غیر اصولی منجر به تولید بو نامطبوع در فضای ساختمان میشود. به صورتی که آسایش ساکنین را به کلی سلب میکند و رفع بوی بد فاضلاب دستشویی فقط در صورت تخریب کلی کف دستشویی امکان پذیر است ( مخصوصاً برای کاسه توالت های ایرانی ).

 • اجرای لوله کشی ساختمان با انواع لوله‌های سبز، پلاستیکی، فلزی، 5 لایه و…
 • لوله کشی آب سرد و گرم برای حمام، سرویس بهداشتی، آشپزخانه، آبگرمکن و پکیج و…
 • لوله کشی فاضلاب برای آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام
 • نشت‌یابی و رفع ترکیدگی انواع لوله
 • نشت‌یابی لوله فاضلاب و رفع ترکیدگی فاضلاب
 • لوله کشی رادیاتور شوفاژ‌، آبگرمکن، ماشین لباسشویی و موتورخانه و…
 • تعمیر و تعویض لوله کشی روکار و توکار
 • کلیه خدمات لوله کشی ساختمانی

هزینه لوله کشی ساختمان متری چند است؟

معمولا قیمت لوله کشی ساختمان با توجه به متراژ کار تعیین می‌شود و هرچقدر متراژ کار بیشتر باشد، هزینه نهایی به‌صرفه‌تر خواهد بود. توجه داشته باشید که هزینه لوله کشی آب با هزینه لوله کشی فاضلاب فرق دارد چون روند انجام هرکدام از این کارها متفاوت است. از دیگر مواردی که می‌تواند روی هزینه لوله کشی ساختمان تأثیرگذار باشد، نوع لوله، توکار یا روکار بودن لوله، محلی که نیاز به لوله کشی دارد و از این قبیل موارد است. البته شما در فانوس باقیمت‌های شفاف و روشن مواجه هستید و به‌راحتی می‌توانید از کارشناسی رایگان استفاده کنید و پس از توافق بر سر قیمت خدمات، کار را به لوله‌کش‌های استادکار بسپارید.