دکوراسیون پسرانه

دکوراسیون پسرانه

دکوراسیون پسرانه

تفاوت هایی که پسرها و دخترها از نظر روحی با هم دارند، باعث شده که دکوراسیون پسرانه با دکوراسیون اتاق دخترها تفاوت زیادی داشته باشد. اگر رفاه و حال خوب فرزندتان برای شما اهمیت زیادی دارد، بهتر است به چیدمان داخلی اتاق آنها توجه داشته باشید و اصولی که متخصص داخلی بر روی آن اتفاق نظر دارند را در دکوراسیون اجرا کنید. بدین شکل می توانید شرایط بسیار خوبی را برای زندگی فرزندان خود به وجود آورده و به آنها کمک کنید تا ساعات و لحظاتی شاد و به یادماندنی را تجربه کنند.

البته به هنگام چیدمان و دکور کردن اتاق، سعی کنید نظر فرزندان را نیز در نظر داشته باشید. بهرحال، قرار است فرزند شما ساعاتی از زندگی خود را در آن سپری کند، پس چه بهتر که دیزاین داخلی همان طوری باشد که او دوست دارد. متاسفانه برخی از پسرها شاید تمایل زیادی برای مطالعه درس های خود نداشته باشند، بنابراین بهتر است یک میز تحریر زیبا و یک کمد کتابخانه نیز در اتاق او قرار دهید تا شوق و انگیزه بیشتری برای درس از خود نشان دهند و آینده ای درخشان برای خود رقم بزند.

در دکوراسیون پسرانه باید به چه مسائلی توجه کرد؟

پسرها روحیات و علائق خاص خود را دارند و به همین دلیل بسیار مهم باید به دکوراسیون پسرانه توجه زیادی داشت. برای پسرها، اتاق خوابشان یک منطقه خصوصی به شمار رفته و از آنجایی که شاید برخی از آنها دوست داشته باشید با دوستان خود در اتاقشان ملاقات کنند، بهتر است به موضوع دکوراسیون داخلی اتاق پسرها توجه بیشتری کرد. موضوعی که در ادامه این قسمت می خواهیم در مورد آن با شما صحبت کنیم نکاتی است که برای چیدمان داخلی اتاق باید به آن توجه داشته باشید. این نکات به شرح زیر است:

به نظرات و علائق فرزندتان در دکوراسیون پسرانه توجه کنید

فرزندان امروز در دورانی با انبوهی از اطلاعات زندگی می کنند و به همین دلیل جرات و جسارت دارند تا نظر خود را به ابراز کنند. والدینی که دوست دارند شرایط خوبی را برای زندگی فرزند پسر خود به وجود آورند بهتر است قبل از هر گونه اقدامی برای تغییر دکوراسیون به سراغ فرزند خود رفته و با او در مورد چیزهایی که به آن علاقه دارد، صحبت کنند. اگر والدین این شرط مهم را رعایت کند می توانند دکوراسیون پسرانه را مطابق میل فرزند خود طراحی و اجرا کرده و به فرزندشان ثابت کنند که او می تواند در اموری که مربوط به خودش است، به صورت مستقیم دخالت داشته باشد.

ترکیب رنگی را در دکوراسیون پسرانه رعایت کنید

پسرها به رنگ های سرد و خنثی علاقه فراوانی دارند و به همین دلیل ترجیه می دهند که تا یکی از رنگ هایی که در طیف رنگ های سرد قرار می گیرند را برای دکوراسیون اتاق خود انتخاب کنند. از جمله رنگ هایی که می تواند تغییری چشمنواز و بسیار زیبا در محیط ایجاد کند، رنگ هایی مانند سبز، بژ، آبی و طوسی است. البته این مانند یک قانون نیست و حتی پسرها نیز می توانند از رنگ های گرم و انرژی بخش در ترکیب دکوراسیون اتاق خود استفاده کنند. در تمام کتاب هایی که در مورد دکوراسیون پسرانه نوشته شده، قید نشده که پسرها نمی توانند به سراغ رنگ های شاد برای دیزاین داخلی اتاق خود بروند.

یکی از راهکارهایی که می تواند دکوراسیون اتاق را به نحوی چشمگیر تحت تاثیر قرار دهد، آن است که دیوارها با رنگ مشکی پوشانده شده و با حفظ تناسب، به سراغ سایر رنگ ها رفت. البته تغییر شکل دکوراسیون به این صورت، اندکی جسارت می خواهد اما در نهایت، اتاق، فضایی بسیار زیبا و دلنشین  خواهد داشت.

چنانچه دوست ندارید از رنگ برای پوشاندن دیوارها  استفاده کنید، می توانید کاغذدیواری هایی که در طرح های و جنس های مختلف در بازار موجود هستند را انتخاب و بر روی دیوار نصب کنید.

به متراژ اتاق در دکوراسیون پسرانه توجه داشته باشید

موضوع مهم دیگری که در دکوراسیون پسرانه باید به آن توجه کرد، متراژ اتاق است. متراژ اتاق زمانی اهمیت پیدا می کند که شما قصد دارید وسایل مورد نیاز فرزند خود را خریداری کرده و در آن بچینید. اگر فضایی که در اختیار دارید کوچک بوده و بزرگ نیست بهتر است به سراغ وسایلی بروید که به صورت چند کاره می توان از آنها استفاده کرد. برای مثال مبل های تخت خواب شو و یا میزهایی که علاوه بر مناسب بودن برای تحریر، به یک کتابخانه نیز مجهز شده اند، گزینه های خوبی برای اتاق های کوچک به شمار می روند.

به سبک دکوراسیون پسرانه دقت کنید

افرادی که دوست دارند آرامشی وصف نشدنی در اتاق خوابشان حکمفرما باشد، بهتر است به سراغ سبک هایی بروند که در آنها شلوغی جایی نداشته و سادگی موج می زند. یکی از سبک هایی که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است، سبک مدرن است. در این سبک سادگی به روش های مختلف خود را نشان داده و خبری از شلوغی های کلافه کننده نیست. معمولا در این سبک، از وسایل ساده و رنگ های روشن استفاده می شود و به همین دلیل می توان رگه هایی از آرامش را به خوبی در این آن حس کرد. وسایل ساده علاوه بر رفع نیازهای فرد هیچگاه نیز از مد خارج نشده و همیشه زیبایی خاص و بی نظیر خود را حفظ می کنند.

به محل قرارگیری اجزاء در دکوراسیون پسرانه توجه داشته باشید

اگر به اصول فنگ شویی آشنایی دارید حتما می دانید که در این علم، هر وسیله و شیئی باید در جای مناسب قرار داده شود. این علم باعث ایجاد آرامش در دکوراسیون پسرانه شده و محیطی بسیار دلپذیر برای گذراندن اوقات فراهم می کند. مثلا یکی از اصول این علم در مورد محل قرار گیری تخت خواب است. متخصصین فنگ شویی می گویند که بهتر است تخت خواب در کنار دیواری قرار داده شود که کنار درب ورودی ساخته شده است؛ یعنی زمانی که شما بر روی تخت دراز می کشید پاهای شما به سمت درب ورودی باشد. در قسمت بالایی تخت نیز باید یک دیوار محکم وجود داشته باشد و تا  حد امکان از قرار دادن تابلوهای سنگین بر روی این دیوار خودداری به عمل آید. بهتر است تخت خواب، زیر پنجره گذاشته نشود؛ زیرا این نحوه چینش می تواند امنیت موجود در فضا را از بین ببرد و مشکلاتی را برای فرد ایجاد کند.