دکوراسیون مزون

دکوراسیون مزون

دکوراسیون مزون

دکوراسیون مزون اگر به شکلی زیبا و جذاب طراحی و اجرا شده باشد، تاثیر فوق العاده ای بر افزایش مشتریان خواهد داشت. افرادی که در این حوزه فعال هستند از تاثیری که طراحی خارجی و داخلی می تواند بر روی به دست آوردن توجه مشتریان داشته باشد نباید غفلت کنند. مغازه هایی که دکوراسیون داخلی آنها در نهایت بی سلیقگی  ساخته شده، هیچ انگیزه و اشتیاقی برای رهگذران و مشتریان به وجود نخواهند آورد. حتی اگر یک خانم و یا یک آقا به دنبال خرید لباس باشد باز هم حاضر نیست به مغازه هایی قدم بگذارد که دکوراسیون زیبایی ندارند.

برخی از نکات مهمی که می تواند دیزاین و فضای مزون ها را به روشی حیرت آور تحت تاثیر قرار دهد، در ادامه ذکر خواهیم کرد؛ امیدواریم این نکات و رعایت آنها برای افرادی که در این حوزه کار می کنند بتواند بسیار مفید و راهگشا باشد.

انتخاب رنگ دکوراسیون مزون باید با دقت صورت گیرد

دیوارها و سقف دکوراسیون مزون نباید با رنگ هایی که تند هستند، پوشانده شوند. بهترین پیشنهادی که می توان برای رنگ دکوراسیون ارائه کرد استفاده از  کاغذ دیواری و رنگ های آرامش بخش، مانند کرم رنگ و یا بژ است. معمولا لباس هایی که خانم ها به تن می کنند در رنگ ها و طرح های مختلف ارائه می شوند و برای آنکه تنالیته رنگی بین دیوارها و لباس ها حفظ شده و فضای زیبایی داخل مزون به وجود آورده شود بهتر است دو رنگ کرم و بژ در مزون های لباس به کار برده شود. مزون هایی که می خواهند به جای رنگ از کاغذدیواری استفاده کنند می توانند از طرح های موجود در بازار دیدن کرده و طرحی که تصور می کنند ببیشترین تناسب را دارد، انتخاب نمایند. اگر کاغذدیواریی هایی که رنگی روشن و طرحی ساده دارند انتخاب گردد، نظم و آرامش در محیط مزون، به سادگی ایجاد خواهد شد و افراد از حضور در چنین فضایی نهایت آرامش و رضایت را تجربه خواهند کرد.

به پرده ها در دکوراسیون مزون باید توجه شود

از دیگر اجزایی که در دکوراسیون مزون باید مورد توجه قرار داده شود، پرده ها هستند. پنجره هایی که رهگذران به وسیله آنها می توانند داخل مزون را مشاهده کننده نباید پرده داشته و مسدود شده باشند. اگر صاحب یک مزون پنجره هایی که به سمت خیابان و یک پیاده رو است را کور کند و اجازه ندهد تا افراد به داخل آن اشراف داشته باشند، خطای بزرگی را مرتکب شده و بدین شکل بسیاری از مشتری های بالقوه خود را از دست خواهد داد.

نکته مهم دیگر در مورد نصب و آویزان کردن پرده، نصب پرده در دو طرف پنجره و قرار دادن یک والان در قسمت بالایی پرده است. به این شکل فضای داخلی مزون بسیار صمیمی و دوست داشتنی جلوه کرده و افراد بعد از ورود به آن، دوست دارند مدت زمان بیشتری را در مزون حضور پیدا کنند و این بهترین فرصت برای ارائه تمام لباس هایی است که در مغازه وجود دارد.

نور را در دکوراسیون مزون فراموش نکنید

برای آنکه میزان مناسبی از نور را در دکوراسیون مزون به وجود آورد، می توان کارهای متفاوتی انجام داد. برای مثال می توان لوسترهای تزیینی و بسیار زیبایی که در شکل ها و اندازه های متفاوت در بازار موجود است را خریداری و در یک جای مناسب نصب کرد. می توان چراغ هایی که بافتی نرم دارند را نیز از سقف آویزان کرد و به این شکل نوری مطلوب و مناسب در مزون به وجود آورد. برای آنکه محیط داخلی را با روشی خلاقانه روشن کنید می توانید قلاب هایی در کنار دیوار قرار داده و لامپ هایی را از آنها آویزان کنید. این روش ها کمک می کنند تا مغازه به اندازه کافی روشن گردد و هیچ نقطه تاریکی در آن به چشم نخورد. معمولا خانم ها، ابتدا باید زیبایی و طرح روی لباس را مورد بررسی قرار دهند و اگر نور پردازی مزون به اندازه کافی نباشد، امکان بررسی و دیدن لباس، به وضوح برای آنها فراهم نخواهد بود.

دردیزاین مزون برای قرار دادن آینه هم باید فکری شود

یکی از لوازم ضروی و غیر قابل انکار در دکوراسیون مزون، آینه ها هستند. جدای از کاربردی که آینه ها دارند، می توان از آنها به عنوان المان هایی برای افزایش زیبایی و جلوه در یک مزون نیز استفاده کرد. برای مثال قاب بندی آینه های قدی با متریال هایی که رنگ های طلایی و یا چوبی دارند می تواند یک راه ساده برای افزایش زیبایی آینه ها باشد. اگر فضا به اندازه کافی وجود دارد، بهتر است در زاویه های مختلف، چندین آینه قرار گیرد تا زمانی که فرد لباس خود را به تن کرد، بتواند از آن را از تمام زوایا مورد بررسی قرار داده و بهترین را انتخاب کند. مسلما زمانی که مشتری از خرید خود نهایت رضایت را داشته باشد و از مزونی که امکانات زیادی برای انتخاب بهترین ها در اختیار او قرار داده خرید لباس را انجام دهد، راه هایی موثر در جهت ثبت نام مزون در ذهن خریدار برداشته شده است.

در دکورمزون به تزیینات و قفسه ها نیز باید توجه گردد

اگر قرار است دکوراسیون مزون، حرفه ای و بسیار زیبا به نظر آید باید به تزییناتی که در مزون استفاده می شود نیز توجه کرد. اگر در یک قسمت از مزون، یک دیوار خالی وجود دارد می توان چند تصویر زیبا از لباس در آن قسمت قرار داد و هم زیبایی قابل توجهی را در محیط ایجاد کرد و هم سادگی و خالی بودن را از دیوارهای مزون دور کرد. برای پر کردن فضاهای خالی می توان از قفسه هایی که تزیینات زیادی در آنها به کار برده شده و دارای تاج هستند استفاده کرد و تحول قابل ملاحظه ای را در محیط مزون به وجود آورد.

مالک و یا فردی که به عنوان فروشنده در یک مزون کار می کند نباید وسایل شخصی خود را بر روی دیواری که در مقابل چشمان مشتری است، قرار دهد. عدم توجه به این نکته به ظاهر بی اهمیت، می تواند تاثیر بدی بر روی ذهنیت و نگرش فردی که به مزون وارد شده است، داشته باشد.