دکوراسیون قنادی

دکوراسیون قنادی

دکوراسیون قنادی

به نظر شما خوشمزه ترین و جذاب ترین فروشگاهی که آدمی می تواند در آن قدم گذاشته و به خرید بپردازد، چه مغازه ای است؟ البته شاید همه در مورد جواب این سوال اتفاق نظر نداشته باشند اما به جرات می توان گفت که اغلب افراد، از کودک گرفته تا بزرگسال، رفتن به داخل یک مغازه شیرینی فروشی را دوست داشته باشند و از حضور در آنها نهایت لذت را تجربه کنند. درست است که کیفیت شیرینی و کیک های ارائه شده توسط یک مغازه قنادی، حرف اول را در حوزه به دست آوردن نظر مثبت مخاطب می زند، اما این تمام مطلب نیست. دکوراسیون قنادی خصوصا در زمانی که یک قنادی روزهای اولیه افتتاح خود را پشت سر می گذارد، مهم ترین عامل در جذب مشتریان می باشد. ما در ادامه این متن قصد داریم در مورد نبایدهای دکوراسیون قنادی، نکاتی را با شما به اشتراک بگذاریم؛ امیدواریم که این نکات بتوانند برای شما راهگشا و مفید بوده و تاثیر خوبی بر روی کسب و کار خوشمزه تان داشته باشد.

در دکوراسیون قنادی هر سبکی نباید استفاده شود

سال های زیادی است که به بحث دکوراسیون داخلی اهمیت ویژه ای مبذول داشته می شود. این علم، اصول واضحی دارد و رعایت آنها لازم و ضروری است. یکی از مواردی که در این علم باید مورد توجه قرار داده شود، سبک هایی که در دکوراسیون قنادی رعایت می شود. هر سبک، ویژگی های خاص خود را دارد و از المان های متفاوتی استفاده می کند. یک سبک هر چقدر هم که زیبا باشد، شاید مناسب به کارگیری در یک قنادی نباشد و این مهم ترین مساله ای است که باید به آن توجه کرد.

به صورت کلی، دو نوع سبک کلاسیک و مدرن در دکوراسیون قنادی رعایت می شود. در سبک مدرن، شلوغی به چشم نخورده و همه چیز در سر جای خود قرار دارد. در ضمن در این سبک، مشتری با آشفتگی مواجه نشده و به راحتی می تواند محصولی که می خواهد را پیدا کرده و خریداری کنید.

سبک کلاسیک که آن نیز طرفداران خاص خود را دارد، بهترین گزینه برای مغازه ای است که در یک خیابان با سبک مدرن ساخته شده است. اگر یک مغازه قنادی در خیابانی قرار گرفته که تمام مغازه هایش با سبک مدرن دکور شده اند، باید ضد آنها رفتار کرده و به سراغ سبکی متفاوت از بقیه رفت. این ترفند، باعث می شود که شما مانند یک ستاره در آسمان شب، درخشش بیشتری داشته باشد و به قول معروف، بیشتر به چشم مشتریان خود آیید.

از متفاوت بودن دردیزاین قنادی نترسید

راهی که رقبا رفته اند و به نتیجه نرسیده اند، نمی تواند باعث موفقیت یک مجموعه و از جمله یک قنادی شود. اگر فردی قصد دارد یک قنادی افتتاح کند و نمی داند که دکوراسیون قنادی را چگونه باید بسازد، می تواند ابتدا به محل کار تمام رقبایی که در این حوزه فعالند و نام و آوازه ای خوبی به دست آورده اند، رفته و دیزاین داخلی آنها را مورد بررسی قرار دهد.

گاهی اوقات، این تفاوت هاست که باعث می شود یک فرد در حوزه کاری خود موفق عمل کند. به کارگیری خلاقیت و نکاتی جزئی که رقیبان آن را فراموش کرده و یا می ترسند از آنها  استفاده کنند، بهترین راه حل برای برندسازی به شمار می رود.

در دکور قنادی به رنگ ها بی توجه نباشید

رنگ ها، بسیار زیبا هستند و هر فضای مرده و بی روحی را جان داده و زنده می کنند. یک دیوار سفید، تنها با کمک رنگ هاست که جلوه پیدا کرده و زیبایی خاصی به نمایش می گذارد. بهتر است به صورت غیر مستقیم کاری کنید که مشتری تمایل پیدا کند به مغازه قنادی وارد شده و خرید کند. یکی از روش های غیر مستقیم برای به دست آوردن این هدف، استفاده از رنگ هاست.  بهتر است سعی شود از رنگ هایی که اشتهای کاذب فرد را افزایش می دهند استفاده کرد.

کوچک تر یا بزرگ تر به نظر آمدن یک قنادی نیز از دیگر وظایف رنگ ها به شمار می رود. معمولا، رنگ های روشن قدرت و توان زیادی برای بزرگ تر جلوه دادن دکوراسیون قنادی دارند. البته خوب است بدانید که هر رنگ روشنی نمی تواند برای مغازه های کوچک مناسب به نظر آید. برای مثال، رنگ سفید گزینه ایده آل و مناسبی برای فضاهای کوچک نیست. بهتر است برای پوشاندن سطح دیوارها، به سراغ کاغذ دیواریها و رنگ هایی مانند صورتی کم رنگ رفت. این رنگ هم زیباست، هم اشتهای مشتری را تحریک می کند و هم باعث خسته نشدن چشم مشتری شده و کمک می کند تا از حضور در فضای مغازه کلافه و عصبی نشود و مدت زمان بیشتری را داخل قنادی باقی بماند.

در دکوراسیون قنادی به نورپردازی بی توجهی نکنید

ظاهر شیرینی ها و کیک ها، وسوسه کننده هستند، این وسوسه کنندگی با افزایش نور دکوراسیون قنادی افزایش پیدا می کند. زمانی که نور در محیط به اندازه کافی باشد، مشتری جذب و محو تماشای آنها خواهد شد و بدین شکل فرصت بسیار خوبی فراهم می آید تا در مورد خرید آنها فکر کند. اگر ظاهر یک شیرینی به خوبی تزیین شده باشد و در کنار آن، نورپردازی بسیار مناسب باشد، فروش به چندین برابر افزایش پیدا خواهد کرد و این دقیقا همان هدفی است که مالکان قنادی ها به دنبال آن هستند.

در دکوراسیون قنادی از قفسه های چوبی استفاده نکنید

توصیه می شود در دکوراسیون قنادی از قفسه های چوبی استفاده نشود. درست است که چوب نیز قدرت فوق العاده ای در تزیین و ایجاد تغییر در فضا برخوردار است، اما گاهی بهتر است خلاقیت به خرج داده و به سراغ متریال هایی غیر از چوب رفت. برای مثال، قفسه هایی که با شیشه ساخته شده اند می توانند گزینه مناسبی برای دیزاین قنادی باشند. به کمک این قفسه های شیشه ای، مشتری می تواند به خوبی اجناس داخل قفسه را بررسی کرده و در صورتی که ظاهر آنها نظر او را جلب کرد، خرید خود را انجام دهد.

در کنار این، درب های شیشه خور می تواند دکوراسیون قنادی را به شکلی کاملا حیرت آور و شگفت انگیز تزیین کرده و محیطی دلنواز و بسیار جذاب در اختیار مشتریان و چشمان آنها قرار دهد. قرار دادن شمع و یا سایر اکسسوری ها در قفسه های شیشه ای، فضایی کاملا متفاوت در داخل قنادی ایجاد خواهد کرد.