خصوصیات دکوراسیون ساحلی

دکوراسیون ساحلی

خصوصیات دکوراسیون ساحلی

دکوراسیون ساحلی برگرفته از خانه های ساحلی است که فضایی آرام بخش و زیبا را بوجود می آورد.این دکوراسیون برای افرادی که به دریا و ساحل علاقه دارند بسیار مناسب است . این نوع دکور علاوه بر خانه های ساحلی در خانه های شهرهای پیشرفته نیز به کار میرود

این نوع از دکوراسیون داخلی سه نوع مختلف دارد از جمله دکوراسیون ساحلی مدیترانه ای ،دکوراسیون ساحلی جزایر استوایی ،دکوراسیون ساحلی آمریکایی که در این سه سبک  سفید رنگ غالب میباشد که برای جلوگیری از سرد و خشک بود ن از چند رنگ خنثی دیگر مانند خاکستری و قهوه ای کنار آن استفاده میشود .در این سبک نور طبیعی بسیار حائز اهمیت است و هیج نوری به اندازه نور خورشید نمیتواند ما را به هدف نزذیک کند بدین منظور از پنجره های بزرگ و درهای شیشه ای استفاده میشود .و اگر نیاز به نصب پرده باشد پرده های روشن و نازک استفاده شود تا بنوان از نور خورشید حداکثر استفاده برد .در دکوراسیون ساحلی  از مبل راحتی استفاده میشود در چیدمان نیز یک نقطه کانونی انتخاب میشود و بقیه وسایل به دور آن چیده میشود .

کاربردهای دکوراسیون ساحلی :

اتاق نشیمن در دکوراسیون ساحلی :

در این بخش میتوان تابلو ها و نقاشی هایی با تصویر اقیانوس، دریا یا ساحل استفاده نمود یا متوان از لامپ هایی با نقش های دریایی مانند ستاره دریایی و صدف استفاده کرد .استفاده از تصاویر حیوانات دریایی مانند دولفین ها و یا پرندگان در حال پرواز در آسمان ایده جالبی میباشد.در این قسمت از مبل های راحتی که به رنگ آبی ،سفید و خاکستری میباشند  استفاده میشود. از پنجره های بزرگ و درهای شیشه ای که زیبایی های بیرون را به داخل خانه دعوت میکند و پرده ها از جنس حریر و نازک و به رنگ روشن انتخاب میشود واستفاده از شمع نیز در زیبایی اتاق نشیمن تاثیر شگرفی دارد و فضایی آرام بخش را به وجود می آورد .

آشپزخانه در روش دکوراسیون ساحلی :

در این قسمت استفاده از کابینت جزیره به رنگ آبی یا سفید گزینه مناسبی است . صندلی ها و میز ناهار خوری به رنگ سفید ،خاکستری و یا آبی انتخاب میشود و پنجره های بزرگ با نور گیری عالی از دیگر ملزومات این آشپزخانه هاست و پارکت چوبی نیز بر زیبایی این محیط می افزاید و استفاده از گل و گیاهان طبیعی در این محیط نیز پیشنهاد جذابی به نظر میاید .

اتاق خواب در روش ساحلی :

دراین بخش دیوارها به رنگ سفید انتخاب میشود و یا میتوان از رنگ هایی مثل آبی آسمانی و یا سبز مایل به آبی استفاده نمود این اتاق نباید زیاد شلوغ باشد و در اتاق میتوان از تابلوها و نقاشی هایی با تصاویر مربوط به دریا و ساحل استفاده نمود. تختخواب و روتختی به رنگ سفید یا خاکستری یا رنگ های خنثی میباشد واگر پرده ها با طرح دریا و یا ساحل و یا هر چیز یکه مربوط به دریا باشد نمایی زیبا به اتاق می دهد .

سرویس بهداشتی درسبک ساحلی :

در این قسمت کاشی هابه رنگ سفید یا طوسی انتخاب میشود و سینک از جنس چینی و سفید میباشد .نور پردازی دراین قسمت بسیار زیاد میباشد .درب ضدآب با رنگ سفید یا خاکستری به این قسمت همخوانی دارد .برای پوشاندن کف زمین در این بخش میتوان از پارکت SPC که از جنس خاک سنگ میباشد و در برابر رطوبت بسیار مقاوم میباشد استفاده نمود .