دکوراسیون دخترانه

دکوراسیون دخترانه

دکوراسیون دخترانه

روحیه لطیفی که دختران دارند و دنیای زیبایی که در آن زندگی می کنند، باعث شده که دکوراسیون دخترانه اهمیت زیادی پیدا کند. چشم های دختران دوست دارند تنها زیبایی را ببیند و با آن ارتباط برقرار کند و به همین علت بسیار مهم است که دیزاین داخلی اتاق یک دختر به زیبایی و تزیین شده باشد. فراهم کردن اتاقی که در نهایت زیبایی دکور شده باشد یکی از آرزوهای والدین آگاه به شمار می رود. آنها از هر ترفندی استفاده می کنند تا محل زندگی فرزندشان، محلی بسیار مناسب و خاص برای زندگی و گذران وقت آنها باشد.

اتاق خواب، آخرین پناهگاهی است که انسان دوست دارد در مواقع تنهایی، به آنجا رفته و در مورد هر مساله که فکرش را به خود مشغول کرده است، فکر کند. دختران دوست دارند در اتاق خواب احساس راحتی کنند و سکونت در اتاقی که هیچ یک از اصول چیدمان در آن رعایت نشده است، به هیچ عنوان نمی تواند احساس راحتی و آرامش را برای دختران فراهم کند.

نکات مهم در دکوراسیون دخترانه

در چینش دکوراسیون دخترانه باید وسواس و دقت زیادی به کار گرفته شود بهتر است. دیزاین داخلی، طراحی و اجرای آن باید با توجه به برخی نکات مهمی که در ادامه ذکر خواهیم کرد صورت گیرد. این نکات می توانند یک چیدمان زیبا و خاص در اتاق به وجود آورند.

دخالت دادن نظر صاحب اتاق در دکوراسیون دخترانه

اتاق خواب، یک اتاق خصوصی است و یکی از شخصی ترین جاهایی است که افراد به آن رفت و آمد دارند. این موضوع، یکی از مهم ترین و اصلی ترین نکاتی است که نشان می دهد صاحب اتاق باید در دکوراسیون دخترانه اتاقش، نظر خود را نیز لحاظ کند. شاید نظراتی که فرد ابراز می کند تخصصی و علمی نباشد اما نمی توان به آنها بی توجهی کرد و در دیزاین داخلی به آنها دقت نکرد.

رعایت سادگی در دکوراسیون دخترانه

محیط آرام و ساده می تواند بر روی آرامش فردی که در اتاق سکونت دارد، تاثیر فوق العاده ای بگذارد. برخی تصور می کنند که اگر تعداد اشیائی و اسبابی که در اتاق قرار می دهند، زیاد باشد، می توانند دیزاینی زیبا و یک دکوراسیون دخترانه منحصر به فرد داشته باشند. آنها از این نکته غافلند که این مورد تنها باعث شلوغی و بهم ریختگی ذهن آنها خواهد شد و روحشان را آشفته خواهد کرد. اگر به دلیل کمبود جا، وسایلتان در هر گوشه ای از اتاق پراکنده است خوب است یک کمد دیواری متناسب با سایز و اندازه اتاق، خریداری کرده و در یک محل مناسب قرارش دهید. اگر این مورد برای شما امکان ندارد، می توانید از قفسه هایی که به آنها شلف های دیواری گفته می شود در اتاق خود قرار دهید. این شلف ها مانند طاقچه های قدیمی بوده و برای ایجاد نظم در اتاق بسیار مناسب می باشند.

انتخاب یک رنگ مناسب برای دکوراسیون دخترانه

رنگ ها نیز به خوبی می توانند دکوراسیون دخترانه را تحت تاثیر خود قرار دهند. دختران، انرژی زیادی دارند و به همین دلیل معمولا به سراغ رنگ هایی می روند که انرژی و هیجان زیادی در آنها نهفته است. البته ما توصیه نمی کنیم که به هنگام انتخاب رنگ به صورت انفرادی عمل کرده و تنها از یک رنگ خاص برای دیوارها و یا سقف اتاق استفاده شود. معمولا ترکیب های رنگی می توانند تغییر قابل ملاحظه ای بر روی دیزاین داخلی به وجود آورند.

برای آنکه اتاق خود را به زیبایی مزین کنید و شرایط راحتی را در آن تجربه نمایید توصیه می کنیم از رنگ سفید و یک رنگ خنثی استفاده کنید. این عمل، می تواند باعث افزایش جذابیت دکوراسیون دخترانه شده و بسیار شیک و لوکس به نظر آید. برای مثال کنار هم قرارگیری رنگ هایی مانند سفید و صورتی، سفید و سبز و یا سفید و زرد، بسیار زیبا و خاص به نظر آمده و باعث تغییر چهره اتاق خواب یک دختر خواهد شد.

انتخاب کفپوش مناسب در دکوراسیون دخترانه

اتاق خواب دخترانه، باید فضایی گرم داشته باشد و به همین علت، استفاده از سرامیک و سنگ به عنوان کفپوش نمی تواند گزینه مناسبی برای این مورد به شمار رود. یک دختر، دوست دارد زمانی که از خواب بیدار می شود پاهایش را بر روی یک زمین گرم و نرم قرار دهد. بهتر است پوشاندن کف اتاق به سراغ کفپوش هایی مانند موکت، پارکت و یا فرش رفت. پارکت ها یکی از جدیدترین و نوین ترین کفپوش های حال حاضر بازار هستند و می توانند اتاق و دکوراسیون دخترانه را به نحوی بسیار زیبا تحت قرار دهند. موکت و فرش نیز فضا را برای نشستن بر روی زمین و دورهمی های دوستانه فراهم کرده و آن نیز می تواند جلوه اتاق را به شکل دیگری تغییر دهد.

قرار دادن میز آینه در دکوراسیون دخترانه

یکی از لوازمی که دختران در طول روز از آن زیاد استفاده می کنند، آینه و میز آرایش است. اگر در اتاق خود پنجره دارید بهتر است میز آینه را رو به روی پنجره قرار دهید تا بتوانید نور موجود در اتاق منعکس کرده و فضا را روشن تر و بزرگ تر از آنچه که هست جلوه دهد. اخیرا، آینه هایی که به بازار آمده است که می توان با چسباندن آنها به دیوار، شکل و ظاهری بسیار جذاب و زیبا در اتاق ایجاد کرد. این آینه ها به صورت تکه ای بوده و می توانند فضای اتاق را کاملا دگرگون کنند. اتاق هایی که مساحت زیادی دارند، بسیار مناسب و ایده آل برای قرار دادن یک آینه قدی هستند.

اگر قرار است در اتاق خواب میز کنسول قرار داده شود، بهتر رو به روی تخت نباشد تا هنگامی که بر روی تخت هستید، خود را نبینید. این مورد یکی از اصول علم فنگ شویی است و برای داشتن آرامش، توصیه می شود آن را رعایت کنید.

رعایت تقارن در دکوراسیون دخترانه

برخی افراد دوست دارند در یک محیط متقارن و متعادل زندگی کنند. برای مثال برای ایجاد این تعادل می توان از دو عدد پاتختی در دو طرف تخت استفاده کرد. این یکی از راه هایی است که می توان به کمک آن تقارن را در محیط به وجود آورد.